Wybierając Kredyt „Mój Nowy Dom”, zyskujesz:
Kredyt „Mój Nowy Dom” może być przeznaczony miedzy innymi na:
* marża Banku ustalana jest INDYWIDUALNIE na podstawie relacji kwoty kredytu do wartości nieruchomości przyjętej przez Bank lub kosztu realizacji przedsięwzięcia, określonej na dzień wydania decyzji kredytowej. Przykład reprezentatywny: Kwota kredytu 300 000 PLN, okres obowiązywania umowy 300 miesięcy, wkład własny minimum 20% wartości nieruchomości, oprocentowanie kredytu zmienne: 8,94% w skali roku – wyliczone jako suma aktualnego wskaźnika referencyjnego kredytu (stopa zmienna WIBOR 3M: 7,15% - stawka na dzień sporządzenia przykładu reprezentatywnego) i marży Banku w wysokości 1,79%. Kredyt płatny w 300 malejących miesięcznych ratach kapitałowo-odsetkowych, przy czym raty kapitałowe będą równe w całym okresie spłaty i wyniosą 1000,00 zł każda, a odsetki liczone od aktualnego salda zadłużenia. Całkowity koszt kredytu 336.612,80 PLN, w tym: suma odsetek w całym okresie kredytowania: 336.612,80 PLN, prowizja: 0,00%. RRSO wynosi 9,32%. Dla uzyskania kredytu mieszkaniowego na przedstawionych warunkach niezbędne jest ubezpieczenie nieruchomości stanowiącej przedmiot zabezpieczenia od ognia i innych zdarzeń losowych. Przykład reprezentatywny i wskazana w nim RRSO nie uwzględnia: kosztu umowy ubezpieczenia nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych oraz kosztów sporządzenia operatu szacunkowego, który wnioskodawca jest zobligowany przedłożyć wraz z wnioskiem o kredyt – z uwagi na brak możliwości ustalenia z góry wysokości tych kosztów. Całkowita kwota do zapłaty na podstawie powyższych danych wynosi 636.612,80 PLN. W całkowitym koszcie kredytu Bank nie uwzględnia następujących kosztów: koszt podatku od czynności cywilno-prawnych (PCC-1) 19,00 PLN, kosztu ustanowienia hipoteki: 200,00 PLN. Oprocentowanie kredytu jest zmienne i w okresie obowiązywania umowy kredytu może ulec podwyższeniu w związku ze wzrostem stopy referencyjnej WIBOR 3M, co spowoduje podwyższenie kwoty spłacanej raty kapitałowo-odsetkowej kredytu. Wyliczenia reprezentatywne dla mieszkaniowego kredytu hipotecznego na dzień 15.09.2022 r. |
1. Kiedy i na jaki czas możesz zawiesić spłatę kredytu?
Spłatę kredytu możesz zawiesić na następujące okresy:
Jeśli zawiesisz spłatę kredytu, okres kredytowania wydłużymy o okres zawieszenia. Jeżeli zawieszenie nastąpi
w okresie karencji w spłacie kapitału, okres karencji wydłuży się o okres zawieszenia. W czasie zawieszenia spłaty nie będziemy pobierać rat, ani nie naliczymy żadnych odsetek. Będziemy pobierać jedynie składki ubezpieczeniowe. WAŻNE! Pamiętaj, że możesz zawiesić spłatę tylko jednego kredytu hipotecznego przeznaczonego na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych.
2. Jakie warunki musisz spełnić
3. Jak złożysz wniosek
Wniosek dostępny jest w Oddziałach Banku i na stronie www.bs-jawor.pl
- pobierz Wniosek ze strony internetowej: www.bs-jawor.pl
- wypełniaj Wniosek w Word i zapisz w formacie .pdf, lub
- wypełniaj Wniosek odręcznie i zeskanuj do formatu .pdf
- prześlij plik Wniosek w pdf do Banku korzystając z opcji KONTAKT
w systemie bankowości elektronicznej eBankNet;
nie posiada bankowości elektronicznej eBankNet
4. Potwierdzenie ze strony Banku
Ci potwierdzenie realizacji wraz z nowym harmonogramem spłat na okres zawieszenia
5. Dodatkowe Informacje
Bank wyjaśnia, że zgodnie z zapisami Ustawy z dnia 7 Lipca 2022 r. o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom (dalej: „Ustawa”) Kredytobiorca kredytu hipotecznego udzielonego na nabycie nieruchomości przeznaczonej na indywidualne cele mieszkaniowe ma możliwość zawieszenia spłaty kredytu hipotecznego w PLN, tzw. „wakacje kredytowe”.
6. Informacje o ryzykach
Zmienna stopa procentowa jest sumą marży oraz wskaźnika referencyjnego. Stopa oprocentowania zmienia się w zależności od zmiany wskaźnika referencyjnego WIBOR.
Rata kredytu hipotecznego składa się z dwóch części – kapitałowej i odsetkowej. W przypadku kredytów oprocentowanych według zmiennej stopy procentowej odsetkowa cześć raty kredytu może ulegać zmianom
w zależności od aktualnej wysokości wskaźnika referencyjnego. Oznacza to, że zmienne oprocentowanie kredytu niesie ze sobą ryzyko zmiany kosztów obsługi kredytu (wzrost lub spadek) w czasie obowiązywania umowy, zatem przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu Kredytobiorca powinien wziąć pod uwagę długoterminowy trend na rynku finansowym oraz uwzględnić możliwość zmiany stóp procentowych.
Każda zmiana stopy procentowej wpływa na wysokość (wzrost lub spadek) kosztów obsługi kredytu. Wzrost stopy procentowej powoduje, że wzrasta wysokość odsetek przewidzianych do spłaty, a tym samym wysokość kwoty zadłużenia
Bank zachęca, aby zapoznać się z historycznymi danymi dotyczącymi wysokości stóp procentowych. Bank podkreśla, że analiza przeszłych trendów dotyczących kształtowania się wysokości stóp procentowych, w tym wskaźników referencyjnych takich jak WIBOR 3M, może być pomocna w podejmowaniu decyzji związanych z posiadanym kredytem. Analiza ta jednak nie stanowi gwarancji, że w przyszłości stopa procentowa będzie kształtować się według podobnych trendów. Przykładowo, poziom stawki WIBOR 3M stanowiącej składową oprocentowania zmiennego wynosił w 2021 roku 0,21%, podczas gdy, 15 lat wcześniej wynosił około 20%.
Ponadto Bank zachęca wszystkich Klientów do zapoznania się z:
Wnioski:
Copyright © Grupa BPS | 2022