Usługa BLIK dostępna w Banku Spółdzielczym w Jaworze

BLIK to metoda płatności, dzięki której łatwo i szybko zapłacisz w sklepie i przez Internet, a dodatkowo wypłacisz gotówkę w bankomacie. Do płatności BLIKIEM nie potrzebujesz karty płatniczej ani portfela. Wystarczy telefon z dostępem do internetu i aplikacja BS Jawor. W najnowszej wersji aplikacji BS Jawor możesz też wykonywać szybkie przelewy BLIK z telefonu na telefon - wystarczy uruchomić tę funkcję w aplikacji. Dzięki temu będziesz mogł przekazać środki wybranej osobie natychmiast, przez 7 dni w tygodniu, bez znajomości numeru rachunku bankowego - wystarczy tylko numer telefonu odbiorcy zarejestrowany w systemie BLIK.

Co to jest kod BLIK?

Kod BLIK to jednorazowy, 6-cyfrowy kod, który wygenerujesz w aplikacji BS Jawor po uprzednim zaakceptowaniu Regulaminu (do pobrania poniżej). Ważny jest 2 minuty. Po upływie tego czasu możesz wygenerować nowy kod. Kodu używasz jednorazowo, by rozpocząć swoją płatność. Z BLIK-iem w Banku Spółdzielczym w Jaworze:

 • zapłacisz za zakupy i usługi w Internecie,
 • zapłacisz za zakupy w sklepie,
 • wypłacisz pieniądze w bankomacie.

Kto może korzystać z BLIK-a?

Z BLIK-a mogą korzystać Klienci indywidualni Banku Spółdzielczego w Jaworze, którzy posiadają ROR z dostępem do bankowości internetowej i są użytkownikami aplikacji BS Jawor (zob. BS Jawor - aplikacja mobilna). Do korzystania z BLIKA niezbędne jest połączenie z Internetem.

Jak płacić BLIK-iem w sklepach lub w Internecie?

 1. Poinformuj kasjera o chęci dokonania płatności za pośrednictwem BLIKA lub wybierz taką opcję na stronie www sklepu, w którym dokonujesz zakupów.
 2. Wygeneruj kod BLIK w aplikacji mobilnej BS Jawor.
 3. Wprowadź kod BLIK na klawiaturze terminala lub urządzenia mobilnego (lub skopiuj ten kod i wklej na stronie sklepu).
 4. Zatwierdź operację w aplikacji poprzez wprowadzenie kodu PIN do aplikacji.
 5. To już wszystko - zakupy opłacone.

Jak wypłacać BLIK-iem gotówkę z bankomatu?

 1. Wybierz formę wypłaty środków bez karty
 2. Wybierz opcję wypłaty za pośrednictwem BLIK i postępuj zgodnie z komunikatami wyświetlanymi na ekranie bankomatu.

Jak działa przelew na telefon BLIK w aplikacji BS Jawor?

 • Nowy rodzaj przelewu jest widoczny w menu BLIK aplikacji BS Jawor
 • Aby wykonać przelew na telefon BLIK, wystarczy wybrać odbiorcę ze swojej listy kontaktów. Aplikacja podpowie Ci, czy wskazany numer umożliwia przyjęcie przelewu BLIK (ikonka BLIK-a przy kontakcie). Możesz również samodzielnie wpisać numer odbiorcy (uważaj, by nie pomylić numeru telefonu!).
 • Aby odebrać przelew na telefon BLIK (zaaktualizuj aplikacje w sklepie Google Play), wystarczy w menu aplikacji (Więcej/Ustawienia/BLIK - Zarządzaj ustawieniami BLIK/Przelewy na telefon BLIK/Zaakceptuj regulamin korzytania z BLIK) włączyć funkcję odbierania przelewów na telefon, potwierdzić numer rachunku, na który beda wpływać środki przesyłane w ten sposób.
 • Dzienny limit przelewów blik na telefon wynosi 500 zł. Usługa jest bezpłatna i dostępna 24/h 7 dni w tygodniu.

Jakie limity obowiązują przy płatnościach BLIK?

W tabeli możesz sprawdzić, jakie są limity dzienne transakcji dokonywanych za pośrednictwem usługi BLIK

 

domyślny

maksymalny

Wypłata gotówki

500 zł

5 000 zł

Płatności w sklepach

500 zł

5 000 zł

Płatności w Internecie

500 zł

5 000 zł

W momencie uruchomienia aplikacji wszyscy użytkownicy BLIK-a w Banku Spółdzielczym w Jaworze mają ustawione domyślne limity transakcji. W każdej chwili możesz zmienić wysokość limitów transakcyjnych, możesz to jednak zrobić wyłącznie w systemie bankowości internetowej eBankNet (zakładka Mój profil/Zarządzanie limitami/Limity BLIK) oraz w dowolnej placówce Banku Spółdzielczego w Jaworze. Usługę BLIK możesz również wyłączyć - wystarczy w aplikacji BS Jawor wejść w zakładkę Więcej/Ustawienia/Zarządzaj kontem BLIK. Ponowne uruchomienie usługi BLIK wymaga ponownej aktywacji tej usługi (akceptacji Regulaminu oraz wskazania rachunku ROR).

Zasady bezpieczeństwa podczas transakcji BLIK

 1. Aktualizuj na bieżąco swoje dane w Banku
 2. Nie udostępniaj osobom trzecim kodu BLIK ani kodu PIN do aplikacji mobilnej BS Jawor
 3. Zapobiegaj nieautoryzowanym transakcjom, m.in. poprzez odpowiednie zabezpieczenie urządzenia mobilnego:
  • aktualizuj system operacyjny oraz aplikację BS Jawor
  • stosuj oprogramowanie antywirusowe
  • stosuj zapory bezpieczeństwa, jeżeli to możliwe
  • aktualizuj przeglądarki internetowe
 4. Chroń urządzenie mobilne z zainstalowaną aplikacją BS Jawor, nie przechowuj razem z nim kodu PIN oraz innych danych służących do odblokowania ekranu urządzenia mobilnego lub dostępu do aplikacji mobilnej
 5. Niezwłocznie zgłoś Bankowi fakt utraty, kradzieży, przywłaszczenia lub nieuprawnionego użycia urządzenia mobilnego, na którym znajduje się aplikacja BS Jawor. Pamiętaj, że aplikację możesz zablokować samodzielnie za pośrednictwem bankowości internetowej lub dzwoniąc do Banku.

Regulamin korzystania z usługi BLIK dostępnej w aplikacji BS Jawor

Instrukcja użytkownika systemu MobileNet